Kurumsal VPN (virtual private network)

Bir VPN veya sanal özel ağ, internet üzerindeki başka bir ağa güvenli şekilde bağlantı yapabilmenizi sağlar. VPN’ler, bölge kısıtlamalı internet sitelerine erişebilmeniz dışında birçok farklı avantaj sağlar.

Kurumsal VPN hizmetlerinden yararlanarak cep telefonu, dizüstü bilgisayar ya da PDA ile istediğiniz her yerden kurumsal intranetinize ve kurumsal e-postalarınıza erişebilmenize imkan tanır.

Kolay, güvenilir ve hızlı bağlantı imkanı elde edebileceğiniz kurumsal VPN sayesinde özel kayıtlarınıza, klasörlerinize ve şirketinize ait ortak alanlardaki dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz her an sanki şirketinizde gibi dosyaları şifreli bir şekilde kullanabileceğiniz kurumsal VPN, iş seyahatinde olanlar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Seyahatiniz esnasında bütün yerel ağ kaynakları başta olmak üzere işletmenizin ağına erişebilmek isterseniz kurumsal VPN’leri tercih edebilirsiniz.

Yerel kaynakların doğrudan internete maruz kalmasına gerek yoktur. Bu durum güvenliğinizi en üst seviyeye getirmenize destek verir. Herkese açık bir Wi-Fi bağlantısını kullanıyorsanız, ne şekilde görüneceğini bilen kişiler HTTPS dışındaki web sitelerindeki göz atma etkinliğinizi görebilirler. Bu durum şirket içi güvenliğinizin sarsılmasına sebep olabilir.

Tarama etkinliğinizi biraz daha gizlemek istiyorsanız VPN kullanabilirsiniz. Yerel ağ sadece tek ve güvenli VPN bağlantısını görecektir. Diğer bütün trafik VPN bağlantısı üzerinden geçer. Böylelikle şirket içi güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

İnterneti şifreli şekilde bağlantılar üzerinden daha güvenli şekilde kullanabilmenizi sağlayan kurumsal VPN hizmetleri, çevrimiçi etkinliğinizi güven altına alabilmeniz konusunda sizlere destek verir. Kullanıcı verilerinin güvenliğini de sağlayabileceğiniz VPN hizmetleri ek güvenlik gerektiren çalışmalardaki en yakın dostunuzdur.

Özel ağa şifreli bir tünel üzerinden bağlanabileceğiniz kurumsal VPN’ler, kullanıcı ile VPN sunucu arasındaki iletişimi tamamen şifreli bir şekilde yapar. Yüksek güvenlik sebebiyle birçok şirket tarafından tercih edilen kurumsal VPN’ler çalışmalarınızın kesintisiz bir şekilde istediğiniz her yerden devam edebilmesini sağlar.

Performans sorunları yaşamayacağınız ve iş verimliliğinizi artırabileceğiniz kurumsal VPN’ler sayesinde nerede olursanız olun dosyalarınıza erişebilmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Çalışmalarınızı en güvenilir şekilde gerçekleştirebileceğiniz VPN’ler kurumsal yapınıza büyük bir katkı sağlar. Bu konuda profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız Techsoft ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Blog Yazıları