Gökay Bostancı
63.784
16 Ocak 2021 Cumartesi

En İyi 5 Sosyal Medya Yönetim Aracı

Sosyal medya yönetim araçları sayesinde, sosyal medya marka yönetimi konusunda emin adımlarla başarıya doğru yürüyebilirsiniz. İşte karşınızda en iyi 5 sosyal medya yönetim aracı.

HootSuite

HootSuite, Türkiye’de yeni yeni popüler olmaya başlayan ancak Amerika ve Avrupa2da geniş kitleler tarafından ilgi gören bir araçtır. Bu araç sayesinde istediğiniz bütün sosyal medya profillerini senkronize edebilirsiniz. Zaman yönetimi ve organize olmak açısından avantajlı duruma geçmek isterseniz, sizler de HootSuite aracını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda göndermek istediğiniz tweet ya da profil postlarını istediğiniz şekilde zamanlamak için HootSuite kullanabilirsiniz. HootSuite uygulamasını tercih ettiğiniz zaman içeriklerinizi sizin için doğru olabilecek zamanlarda yayınlayabilirsiniz. Ayrıca içerik takviminize de sadık kalabilirsiniz.

Buffer

LinkedIn, Twitter ya da Facebook hesaplarınızı Buffer ile senkronize edebilirsiniz. HootSuite aracına benzeyen Buffer, bu araçtan birkaç özellikle ayrılır. Buffer, tweet ve postlarınızı zamanlarken, kurumsal ve profesyonel kullanıma hitap eder. Post olarak gönderebileceğiniz içerikleri de sizlere sunan Buffer, içerik önerilerine göz atarak tercihlerinizi yapabilmenizi sağlar. Karar verdikten sonra içerikleri farklı profillerinizde yayınlayabilirsiniz. Profillere göre farklı şekilde hareket edebilmenize olanak tanıyan Buffer, sosyal medya yönetimi denildiği zaman ilk akla gelen uygulamalardandır.

Seesmic

Seesmic, hem internet tabanlı hem mobil tabanlı olarak kullanabileceğiniz özel bir uygulamadır. Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi sıkça tercih edilen sosyal platformlar için Seesmic’i tercih edebilirsiniz. Diğer uygulamalara göre kullanımı biraz daha zor gözükse de bir süre sonra uygulamaya alıştığınız zaman son derece pratik bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Seesmic’in Windows ve Mac kullanıcıları için özel masaüstü sürümü de var. Fakat henüz Linux sistemi için bir uygulaması mevcut değil. Kullanım kolaylığı açısından ilk süreçte biraz dezavantaj yaşatsa bile sosyal medya yönetimi için mutlaka Seesmic kullanılması gerek. Özellikle masaüstü sürüme sahip uygulamalar arayanlar Seesmic’i tercih edebilir.

TweetDeck

TweetDeck genel olarak Twitter ve Facebook uygulaması için tercih edilir. Seesmic uygulamasında olduğu gibi TweetDeck uygulamasının da Mac ve Windows masaüstü sürümleri mevcuttur. Ancak TweetDeck’in diğerlerinden ayrıldığı nokta ise Chrome tarayıcısına entegre olabilmesidir. Eş zamanlı olarak içeriklerinizi kontrol edebileceğiniz TweetDeck, işlevsel yapısı ve kullanıcı dostu arayüzüne sahiptir. Amerika’da hızlı bir şekilde yükselen bu uygulama geçtiğimiz dönemlerde Twitter tarafından keşfedilmiştir. Twitter’ın 40 milyon dolar karşılığında satın aldığı uygulama en popüler sosyal medya yönetimi araçları arasındadır.

SpredfAST

Yukarıda yer alan uygulamalar genellikle bireysel ve kurumsal anlamda hizmet verir. Fakat genel anlamıyla kurumsal şirketleri hedefleyen bir uygulama arıyorsanız SpredFast’i tercih edebilirsiniz. Kurumsal bir çizgide ilerlemeyi hedefliyor ve müşterilerinizin gözünde değerli bir imaj oluşturmak istiyorsanız, SpredFast sizler için ideal olacak. Kataloglara bakıldığı zaman fiyat seviyesi kısmında biraz yüksek gözükse de, SpredFast özellikleri şirketler ve tüzel yapılar için büyük avantajlar sunar.

İçerik güncellemeleri ve içerikleri birleştirme özelliği dışında bu uygulama sayesinde sosyal medya kampanyalarınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca kampanyalarınız arasında kıyaslama yapabileceğiniz benchmark özelliğini de kullanabilirsiniz. Kampanyalarınızı, sektörde yer alan diğer rakibiniz kampanyalar ve ürünlerle kıyaslayabilirsiniz.

Uygulamadaki analiz özelliği, hizmet veren diğer platformlardan çok daha farklı durumdadır. Analiz hizmeti, paylaşılan içerik sayısı, kampanyalara ulaşan son kullanıcı sayısı, takipçi ve izleyici sayısına göre değişir. SpredFast, bit.ly linklerini takip eder. Böylelikle sosyal medya bilgilerini toplayabilmek için önemli bir rol üstlenmiş olur. Kullanıcı dostu arayüzüyle dikkat çeken SpredFast, basit grafikleri sayesinde kullanıma başladığınız ilk andan itibaren uygulamayı yönetebilmenizi sağlar.

Son Blog Yazıları