Gökay Bostancı
147.661
26 Aralık 2020 Cumartesi

E-Ticarette Altın Satışı Nasıl Yapılır?

E-ticaret sitesi kurarak altın ve mücevher satışı yapmayı düşünüyorsanız bazı özel detaylara dikkat etmelisiniz. Bayilere özel tanıtımlar, milyem hesapları, sipariş kontrolleri ve daha pek çok farklı detay altın satışlarında dikkat etmeniz gereken özel ayrıntılar arasındadır.

Bayilere Özel Ürün Tanıtımı

Bayilerinizi sisteme tanımlayabileceğiniz özel bir panele sahip olmanız sizleri avantajlı duruma geçirebilir, Üye girişlerinden sonra hangi modelleri veya model kategorilerini görebilecekleri ayarlayabilirsiniz. Altın takıların sunumlarından fiyatlandırma ve gram üzerinden kategorize edilmesini sağlayabilirsiniz.

Milyem Hesaplaması ve Doğru Sipariş Alımı

Kuyumcuların aşina olduğu milyem terimi altın satışında son derece önemlidir. Kuyumculuk sektöründe yer alan ölçü birimine milyem adı verilir. 1 gram 24 ayar saf altın 995 milyem olarak öne çıkar. 14 ayar alın ise 585 milyem, 18 ayarın milyem değeri ise 750 olarak belirlenir.

Sipariş kayıtlarınızın hassas şekilde alınması altın sektöründe yer alabilmeniz açısından son derece önemlidir. Virgülden sonraki üç hanenin toptan bir siparişteki etkileri büyük olabilir. Bunun için hassas formüller ile toptan siparişlerde tutarlı gram ve karat bilgilerinin alınması gerekir.

B2B E-Ticaret Çözümleri

Takı satışları perakende olarak B2C veya B2B amaçlı olarak kurgulanabilir. Aynı anda hem B2B hem B2C çözüm sağlayabileceğiniz sistemler de mevcuttur. Sistemlerin özellikleri ve işleyiş tarzları firmadan firmaya değişebilir. Modüller de değişikliklere göre yeniden düzenlenebilir.

Akıllı e-ticaret sistemleri sayesinde ürünlerinizi toptan veya perakende olarak satışa sunabilirsiniz.

Kuyumculuk Programları ve Otomasyon Sistemleri

Kuyumculuk sektöründe çalışanların bileceği ERP veya üretim yönetimi amaçlı belirli markaların sundukları hazır paket programları vardır. Programlar muhasebe, envanter, üretim yönetimi gibi detaylara sahiptir. Akıllı e-ticaret sistemleri sayesinde ürünlerinizi toptan veya perakende olarak satışa sunabilirsiniz.

Mobil Uygulama Desteği Gerekli mi?

Mobil cihazlar kullanıcılar tarafından masaüstü sistemlere göre daha büyük bir ilgi görür. Bu sebeple, e-ticaret sitenizin mobil uygulamasının olması gerekebilir. Ayrıca internet sitenizi mobil uyumlu bir hale getirmeniz tavsiye edilir.

Takı üreticilerinin, mücevher, kuyumculuk veya aksesuar üreticilerinin üretimini üstlendiği çok sayıda model hızlı şekilde e-ticaret platformlarına geçmeye devam ediyor. Bunun için farklı yöntemlerden sizler de yararlanarak e-ticaret platformunuzu hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

Barkod ile Sipariş Kayıtları Oluşturmak

Barkod okuyucular sayesinde saha ekibinizin yapabileceği müşteri ziyaretlerinde veya mağazanız içerisindeki sunumlarda hızlı sipariş kayıtları oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca barkod ile ürün etiketlerini okutarak sisteme kayıt yapabilirsiniz. Barkod okuyucunuz sayesinde seri şekilde ürünleri sisteme girerek toplam sipariş tutarını öğrenebilirsiniz ve siparişlerinizi kayıtlı müşteriniz adına yeniden kaydedebilirsiniz.

E-Ticaretin Avantajları Neler?

Fiziksel bir mağaza yerine ya da fiziksel mağazanızla birlikte yeni bir e-ticaret platformu kurarak çağın gereksinimlerine en iyi şekilde ayak uydurabilirsiniz. Daha geniş hedef kitlelere ulaşabileceğiniz bu sistem sayesinde satışlarınızı artırabilirsiniz.

İster fiziksel mağaza ile ister yalın olarak kullanabileceğiniz e-ticaret platformları dijital dünyanın avantajlarından yararlanarak doğru hedef kitleye en iyi şekilde erişebilmenizi sağlar.

E-ticaret sitelerini doğru şekilde oluşturduğunuz zaman maliyeti fiziksel mağazalara göre daha düşüktür. Ancak altın satışlarını başarılı bir şekilde yapabilmek için gerekli otomasyon sistemlerinden, e-ticaret altyapılarından ve reklamlardan yararlanmanız için bir bütçeye ihtiyacınız olur.

Bütçenizi ne kadar doğru ayırırsanız, çalışmalarınızdan daha yüksek verimlilik alabilirsiniz. Bunun için gerek gördüğünüz takdirde profesyonel destek almaktan asla çekinmemelisiniz. Profesyonel hizmetlerden yararlanarak zamandan büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. Yeni nesil ticarete atılarak istediğiniz ürünleri 7 gün 24 saat boyunca sanal mağazanızda satabilirsiniz.

Son Blog Yazıları